slider
dividerمقالات
مقالات
نام گروه :  

در این مقاله قصد داریم دلایل استفاده از ذغال های صنعتی مکانیکی در سیستم ها و دستگاه ها را مورد بررسی قرار دهیم.

ذغال های صنعتی مکانیکی در سیستم و دستگاه ها رسالت هدایت و انتقال انرژی الکتریکی را بر عهده ندارند بلکه به دلیل خصوصیات فیزیکی کربن گرافیت ها از آن ها در امور مکانیکی استفاده می شود.
باید اشاره داشت که منظور از امور مکانیکی ، قسمت هایی از سیستم ها هستند که با فشار ، حرکت ، دمای بسیار بالا و محیط هایی با خصوصیت واکنش های شیمیایی (محیط های اسیدی - قلیایی) و .... می باشد.

ذغال های صنعتی مکانیکی دارای انواع مختلف با درصد سختی ، تحمل فشار و حرارت های مختلف ، متفاوت هستند.
باید دقت کرد برای سیستم های مختلف از کربن براش های مناسب استفاده کرد تا کارایی مناسب و مد نظر شما را فراهم کند.

همانگونه که گفته شد بلوک های ذغال صنعتی الکتریکی با توجه به نوع مواد اولیه استفاده شده و همچنین فرآیند ساخت به دسته های مختلفی تقسیم بندی می شوند.
در این بررسی قصد داریم به انواع گروه های کربن براش های دارای ترکیبات فلز بپردازیم.
استفاده از فلز در ذغال صنعتی به طور معمول برای بالا بردن هدایت جریان برق و البته پایین آوردن میزان نویز سیستم می باشد ، بیشترین فلز مورد استفاده شده در ترکیبات ذغال صنعتی ، مس (Copper) می باشد.

1- کربن های فلز گرافیت (Metalgraphite carbons):
این نوع برس های کربنی از ترکیب پودر های مختلف فلزی با گرافیت یا کربن های دیگر تولید می شوند.
2- برس های کربن فلز با فشردگی زیاد (Hot pressed metal carbon brushes):
این گروه با در برگیری مقدار فلز بیشتر و فشردگی زیاد ، برای انتقال چگالی میزان بسیار زیادی از انرژی مناسب هستند.
3- کربن گرافیت های نقره (Silver graphite carbon):
این گروه که مصرف کمتر و حساسیت کاری زیادی دارند از ترکیب گرافیت با خلوص بسیار بالا با پودر نقره تولید می شوند.

یکی از مهمترین عوامل در توانایی و قدرت دستگاه و ماشین آلات برقی، مقدار توانایی آن در تبدیل انرژی الکتریکی به حرکت است که این عمل معمولاً با استفاده از آرمیچر انجام می شود، به این صورت که ذغال صنعتی انرژی برق را به سیم پیچ های آرمیچر انتقال می دهد و آن ها با استفاده از میدان مغناطیسی ایجاد شده توان مورد نیاز دستگاه را ایجاد می کنند، نکته اینجاست که ذغال برقی وظیفه انتقال جریان برق به روتور و سیم پیچ را دارد یا انتقال برق روی اسلیپ رینگ توسط ذغال صنعتی برقی انجام می شود و ما می دانیم هر دستگاه میزان توان متفاوتی با دستگاه دیگر دارد و برای رسیدن به توان مورد نظر دستگاه باید مقدار جریان برق متفاوتی را به سیم پیچ ها انتقال دهیم به همین دلیل آلیاژ های متفاوتی از زغال صنعتی ساخته شده که این امر را درون آسیب به سیستم و قطعات مجاور انجام دهد.

تعداد آیتم در صفحه :

اکنون گروه صنعتی دایا با بیش از نیم قرن تجریه صرفا یک تولید کننده نیست بلکه برای بهینه سازی ماشین آلات صنعتی بنگاه های اقتصادی کوچک و برزگ ، خود را ملزم به استفاده از متریال درجه یک بین المللی می داند. شما عزیزان می توانید با مشاوره نیروهای جوان و متخصص گروه صنعتی دایا سفارشات خود را که اعم از انواع ذغال های صنعتی ، جاذغالی ، اسلیپ رینگ ، مکانیکال سیل و .... را آسوده خاطر تهیه نمایید.

عضویت در خبرنامه

آدرس: تهران، ابتدای خیابان امام خمینی، رو به رو موزه پست، پاساژ خیام طبقه دوم پلاک 39 

 66724997 - 66725077 - 021

© تمامی حقوق برای گروه صنعتی دایا محفوظ است. طراحی شده توسط طراحی سایت داتک
LStuffLoading