slider
dividerمقالاتdividerآب بندی سطح ذغال صنعتی الکتریکی
آب بندی سطح ذغال صنعتی الکتریکی

به طور معمول ذغال های الکتریکی توسط کارخانه های تولیدی به صورت مکعب و یا مکعب مستطیل ساخته می شوند و منظور از آب بندی ذغال این است که سطح مقطع و متصل آن را هم حالت و هم شکل سطح مقابل آن که می تواند کلکتور، اسلیپ رینگ و یا ریل انتقال جریان باشد در آوریم تا اتصال ذغال صنعتی با آن ها به طور کامل مماس شده و بتواند مقدار جریان مورد نظر را به خوبی از خود عبور دهد. سطح مقطع ذغال الکتریکی مهمترین وجه از ابعاد ذغال است و باید حداکثر دقت را برای اتصال صحیح آن با کموتاتور یا اسلیپ رینگ داشته باشیم 

 
ابتدا باید درک درستی از ابعاد ذغال صنعتی الکتریکی به دست آوریم که به طور معمول ذغال صنعتی بر روی کموتاتور و اسلیپ رینگ ها به دو حالت متفاوت که در شکل زیر آمده است قرار می گیرند.
 

حالت اتصال زغال الکتریکی

 

همانطور که گفته شد زغال های جدید سطح مقطع صاف دارند و از آن جا که سطح مقابل ذغال معمولاً گرد است و انتحا دارد به همین دلیل اتصال کامل برقرار نمی شود و باید سطح ذغال را هم حالت رینگ یا کلکتور در آوریم تا اتصال به طور کامل انجام شود و از ایجاد جرقه یا افت جریان جلوگیری کنیم
در این مورد برخی از تولید کننده ها در سطح مقطع ذغال شیار هایی ایجاد می کنند و یا به صورت هلال می سایند تا انحنایی در سطح ذغال ایجاد شود که این عمل می تواند امر آب بندی ذغال صنعتی را تسریع کند اما این کار کافی نیست ، مخصوصاً در دستگاه های صنعتی برای جلوگیری از آسیب به دستگاه و هزینه های اضافی باید عمل آب بندی ذغال را به طور کامل انجام دهیمو در دستگاه های کوچک مانند لوازم خانگی یا ابزار آلات برقی می توانیم بعد از جایگزینی ذغال استفاده شده با ذغال صنعتی جدید فشار را از روی دستگاه برداریم و چند دقیقه آن را روشن گذاریم تا ذغال آب بندی شده و جرقه های اولیه از بین برود و بعد شروع به کار با دستگاه کنیم، با این روش بسیاری از آسیب ها برای سیستم برقی دستگاه کاهش می یابد و عمر مفید آن بالا می رود.
 
♦  البته باید توجه داشته باشیم هنگام تعویض ذغال، محفظه آن و کلکتور را به دقت تمیز و بادگیری کنید تا گرده های ساییده شده گرافیت و آلودگی های دیگر از بین بروند
 
 
 

آب بندی ذغال صنعتی الکتریکی

 

زغال ها باید در محفظه خود (جا ذغالی) و در حالتی قرار بگیرند که کلکتور در کل منطقه تماس آن ها قرار بگیرد ، بعد از پارچه ساینده یا سنباده را بین ذغال و اسلیپ رینگ یا کموتاتور کشیده  شود تا زمانی که ذغال ها انحنای درست و قابل قبول را به خود بگیرند.
نکته بسیار مهم این است که پارچه ساینده تا جایی که ممکن است به دور رینگ و کلکتور پیچیده شود تا اطمینان حاصل شود که انحنای صحیح در سطح مقطع و مماسی ذغال صنعتی ایجاد شود. برای ذغال های با حالت قرار گیری شعاعی (عمود بر سطح – Radial) و زغالی هایی با حالت همسو و هم جهت با چرخش کموتاتور یا اسلیپ رینگ (Trailing)، پارچه ساینده را فقط در همان جهت چرخش رینگ باید بکشید و برای ذغال صنعتی های واکنشی (حالت قرار گیری با زاویه خلاف جهت چرخش Reuction) سنباده را در خلاف جهت چرخش کموتاتور و اسلیپ رینگ باید کشیده شود.
متناوباً می توان ازپارچه های سنگ زنی که در روی رینگ های چرخان قرار می گیرند استفاده کنیم. پس از عملیات سنباده کردن ذغال ها و ایجاد حالت انحنای صحیح آن ها، باید ذغال ها را برداشته و از جا زغالی خارج کنیم و هم سطح زغال و هم جا ذغالی را به خوبی با برس نرم تمیز کرده و آن ها را به طور کامل از آلودگی ها پاک کنبم تا گرده های به وجود آمده از بین بروند.
 
 
♦ توجه داشته باشید در کلکتور ها ممکن است خورده های ساییده شده ذغال بین تیغه ها محبوس شده باشند پس برای تمیز کردن و بادگیری آن ها اجتناب نکنید.
 
 
 

حرکت زغال صنعتی در جا زغالی

 

بعد از تمیز کردن کحیط و ایجاد انحنای صحیح در سطح مماس زغال، دقت کنید که زغال صنعتی در جازغالی خود به راحتی حرکت می کند و اصطکاک زغال با جاذغالی بیش از اندازه نباشد چرا که در غیر این صورت ذغال در حین کار در محفظه جا زغالی گیر کرده و اتصال خود را با کموتاتور از دست می دهد و باعث جرقه یا کار نکردن دستگاه می شود و به سیستم آسیب می رساند. زغال های صنعتی و جا ذغالی های ساخته شده توسط گروه صنعتی دایا همگی با در نظر گرفتن استاندارد های IEC136 یا DIN4300 ساخته شده و در اختیار مشتریان قرار می گیرند.
 

جا ذغالی ها را می توان به دو دسته تقسیم بندی کرد

 

آن هایی که زغال در محفظه جازغالی ثابت است و به آن متصل می شود.
 
آن هایی که زغال در محفظه جا زغالی آزاد است و در آن به سمت کموتاتور و رینگ حرکت کرده و میلغزد در جا زغالی های با محفظه آزاد.
 به طور کلی با توجه به زاویه برخورد ذغال با کموتاتور به سه دسته زیر تقسیم بندی می شوند.
1- حالت Radial زغال
زمانی که خط وسط ذغال به سطح کلکتور به صورت شعاعی عمود است که حالت طبیعی و معمول قرار گیری ذغال است.
 
2- حالت Trailing زغال
این حالت رمانی است که شیب خط وسط ذغال در راستای جهت چرخش کموتاتور یا اسلیپ رینگ اشد.
 
3- حالت Reaction ذغال 
هنگامی که شیب خط مرکزی ذغال صنعتی نسبت به خط شعاع کموتاتور، در خلاف جهت چرخش آن است به عبارت دیگر خلاف حالت 2
 
باید دقت شود جا ذغالی ها در زاویه ای که رای آن ها طراحی شده اند تنظیم شود و قرار گیرند تا از آسیب و شکستگی در ذغال صنعتی جلوگیری شود.
 
 
 
 
گروه صنعتی دایا اولین مرجع تخصصی ذغال های صنعتی در ایران و پیشرو در خدمات صنعتی آنلاین
منبع :www.dayasanat.com

اکنون گروه صنعتی دایا با بیش از نیم قرن تجریه صرفا یک تولید کننده نیست بلکه برای بهینه سازی ماشین آلات صنعتی بنگاه های اقتصادی کوچک و برزگ ، خود را ملزم به استفاده از متریال درجه یک بین المللی می داند. شما عزیزان می توانید با مشاوره نیروهای جوان و متخصص گروه صنعتی دایا سفارشات خود را که اعم از انواع ذغال های صنعتی ، جاذغالی ، اسلیپ رینگ ، مکانیکال سیل و .... را آسوده خاطر تهیه نمایید.

عضویت در خبرنامه

آدرس: تهران، ابتدای خیابان امام خمینی، رو به رو موزه پست، پاساژ خیام طبقه دوم پلاک 39 

 66724997 - 66725077 - 021

© تمامی حقوق برای گروه صنعتی دایا محفوظ است. طراحی شده توسط طراحی سایت داتک
LStuffLoading