slider
dividerمقالاتdividerدلایل استفاده کربن براش در صنعت چیست؟ (۱)
دلایل استفاده کربن براش در صنعت چیست؟ (۱)

دلیل اول و مهمترین دلیل ناتوانی استفاده از سیم (Wire) به جای کربن براش (Carbon Brushes) برای انتقال انرژی برق است چرا که در موتور ها (Engine) ، ژنراتور ها (Generators) و آرمیچر ها (Armatures) اگر بخواهیم از سیم برای انتقال انرژی الکتریکی استفاده کنیم ، به دلیل چرخش هسته مرکزی  آن سیم کشیده شده و در نهایت قطع می شود.

دلیل دوم خاصیت لغزشی و سایشی (Abrasive and Slippery) کربن گرافیت ها می باشد که این امر باعث انتقال کامل بدون افت ولتاژ و آمپر کشیدن دستگاه به قسمت متحرک سیستم می شود.

سوم انتقال جریان منظم و نویزگیری (Noise Capture) ذغال های صنعتی است که این خاصیت کربن گرافیت ها باعث می شود انتقال جریان برق بدون تخلخل و جرقه انجام شود.

دلایل استفاده از کربن براش در صنعت چیست؟
ابتدا باید بدانیم ذغال های صنعتی (Carbon Brushes) به دو گروه اصلی الکتریکی و مکانیکی تقسیم می شوند ، البته گروه های دیگری هم وجود دارد که در آینده به بررسی آن ها می پردازیم.
ذغال صنعتی به طور معمول در سیستم هایی استفاده می شود که یک قسمت ثابت و قسمت دیگر آن ها متحرک است.
دلیل اول و مهمترین دلیل ناتوانی استفاده از سیم به جای کربن براش برای انتقال انرژی برق است چرا که در موتور ها ، ژنراتور ها و آرمیچر ها اگر بخواهیم از سیم برای انتقال انرژی الکتریکی استفاده کنیم ، به دلیل چرخش هسته مرکزی آن سیم کشیده شده و در نهایت قطع می شود و امکان انتقال جریان برق نیست ، به همین دلیل کربن براش که خود هادی جریان الکتریکی می باشد ، می تواند در جای ثابت قرار گیرد و طرف مقابل آن که کلکتور (Collector) یا حلقه های چرخشی (اسلیپ رینگ) هستند و از طریق اتصال مماسی و ساییده شدن روی هم ، جریان برق را از خود به هسته مرکزی دستگاه منتقل کند.
دلیل دوم خاصیت لغزشی و سایشی کربن گرافیت ها می باشد که این امر باعث انتقال کامل بدون افت ولتاژ و آمپر کشیدن دستگاه به قسمت متحرک سیستم می شود و همچنین در اتصال بین ذغال و قسمت متحرک دستگاه ، کربن براش به مرور زمان و در اثر استفاده از دستگاه ساییده شده و ارتفاع آن کاهش می یابد که موجب تعویض کربن براش می گردد.
سوم انتقال جریان منظم و نویزگیری ذغال های صنعتی است که این خاصیت کربن گرافیت ها باعث می شود انتقال جریان برق بدون تخلخل و جرقه انجام شود ، البته کربن براش های بی کیفیت که جریان الکتریکی را به صورت انگلی و نامنظم از خود عبور می دهند باعث آسیب های جدی و جبران ناپذیری به سیستم می شوند.
امیدواریم در انتخاب مناسب کربن براش برای سیستم های مورد نظر بتوانیم به صورت تخصصی به شما کمک کنیم.

 

                 

 

گروه صنعتی دایا اولین مرجع تخصصی ذغال های صنعتی در ایران و پیشرو در خدمات صنعتی آنلاین

منبع :گروه صنعتی دایا

گروه صنعتی دایا

اکنون گروه صنعتی دایا با بیش از نیم قرن تجریه صرفا یک تولید کننده نیست ، بلکه برای بهینه سازی ماشین آلات صنعتی بنگاه های اقتصادی کوچک و بزرگ ، خود را ملزم به استفاده از متریال درجه یک بین المللی می داند. شما عزیزان می توانید با مشاوره نیروهای جوان و متخصص گروه صنعتی دایا سفارشات خود را که اعم از انواع ذغال های صنعتی، جاذغالی، اسلیپ رینگ، مکانیکال سیل و ... می باشد را آسوده خاطر تهیه کنید.
عضویت در خبرنامه

آدرس : تهران ، ابتدای خیابان امام خمینی، رو به روی موزه پست ، پاساژ خیام ، طبقه دوم ، پلاک 39

تلفن :   66724997   و  66725077  - 021 

        

 

© تمامی حقوق برای گروه صنعتی دایا محفوظ است. طراحی شده توسط طراحی سایت داتک
LStuffLoading